• Dr. Herpy

2013-2014 Wrestling Results vs Eastlake North

Kenston Fourth Place at Eastlake North

December 14, 2013
@ Eastlake North

Team Scores

1. Avon Lake 233
2. Lake Catholic 216
3. Chardon 211
4. Kenston 206
5. Twinsburg 196
6. Eastlake North 143
7. North Ridgeville 127
8. Rhodes 106
9. Westlake 103
10. Brush 76
11. Aurora 51
12. Collinwood 29

Championship Round

106—Championship: DiMuzio (T) p. Pavone (K) 3:42. Third place: Homyak (Ch) p. Petterson (AL) :47. Fifth place: Lochan (R) p. McCoy (K) 2:23.
113—Championship: Mayer (SL) d. Strausser (Ch) 6-0. Third place: Langer (LC) p. Petterson (AL) :25. Fifth place: Herbruck (K) p. VIlk (NR) 1:02.
120—Championship: Klima (AL) d. Tilocco (Ch) 11-5. Third place: Roberts (EN) d. Lopez (R) 8-6. Fifth place: Switzer (B) p. Kraft (W) 3:00.
126—Championship: Grzik (Ch) d. Goins (R) 7-3. Third place: Askins (T) d. Keller (NR) 11-6. Fifth place: Chakirelis (AL) d. Dixon (B) 13-9.
132—Championship: Bernosky (AL) d. Connick (Ch) 4-3. Third place: Pavone (K) p. Coe (AL) 1:32. Fifth place: Forstner (T) p. Cooper (B) 4:15.
138—Championship: Eichesen (EN) d. Liggett (Ch) 2-1. Third place: Verbic (K) d. Coe (AL) 13-9. Fifth place: Flask (T) d. Poon-Soto (R) 9-1.
145–Championship: Mayer (AL) p. Bauer (K) 3:23. Third place: Dixon (R) d. Murdock (T) 9-7. Fifth place: Rocazella (Ch) p. Boysza (Au) 3:16.
152—Championship: Riley (NR) d. Paul (W) 4-2. Third place: Szep (LC) p. Murdock (T) 5-4. Fifth place: Bruce (T) m.d. Colon (RH) 14-5.
160—Championship: Ludwig (LC) m.d. Edwards (T) 15-3. Third place: Portis (Co) d. DiSanto (K) 7-2. Fifth place: Tejeda (R) m.d. Chinchar (EN) 16-5.
170—Championship: Kondik (K) m.d. Godri (NR) 11-2. Third place: Flask (T) d. Barnicle (AL) 10-6. Fifth place: Struna (LC) d. Mercado (R) 7-6.
182—Championship: Struna (LC) p. Rhinehardt (T) :58. Third place: Dorton (NR) t.f. Mustafa (W) 17-1. Fifth place: Akers (AL) p. Galloway (LC).
195—Championship: Brace (LC) p. Pavone (K) 1:39. Third place: Angelori (K) p. Kidwell (EN). Fifth place: Mustafa (W) p. Webb (T).
220—Championship: Gilmore (EN) d. Pavone (K) 6-0. Third place: Baker (K) m.d. Bucknell (T) 17-4. Fifth place: Desler (W) d. Tomko (NR) 9-3.
285—Championship: DeSantis (LC) d. Pavone (K) 2-1. Third place: Mustafa (W) p. Jardonek (AL).